З метою залучення молоді, в рамках освітнього партнерства між Харківським професійним ліцеєм залізничного транспорту та філією «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця», підвищення рівня мотивації та популяризації залізничних професій для подальшого працевлаштування, за для підтримки у складний час: морального духу, настрою – так як здобувачі освіти знаходяться поряд з лінією фронту, було організовано екскурсію присвячену «Дню Залізничника» до виробничих підрозділів залізничного спрямування - до міста Київ: зустрічі з топ-менеджерами АТ «Укрзалізниця», участь в унікальному заході "Iron Lab" (Залізна лабораторія), на «Київську дитячу залізницю» та філію «Українська залізнична швидкісна компанія» - в рамках якої відбувалася популяризація професій залізничного профілю за для формування майбутнього вибору, щодо працевлаштування у залізній команді та знайомство з містом Києвом – його визначними місцями.

Шановні здобувачі освіти та їх батьки, колеги!

Щиро вітаю Вас із Днем знань та початком нового 2024/2025 навчального року!

Перше вересня – завжди особливо урочистий і хвилюючий день, адже саме з нього починається незвіданий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень.

Сьогодні війна не дозволяє зібрати наших здобувачів освіти, їхні родини, друзів на урочисту посвяту, однак хочу щиро привітати першокурсників, які обрали найзатребуваніші професії, із початком навчання! Вірю, що ви зробили свідомий вибір та будете пишатися нашим навчальним закладом.

Щиро вітаю учнів усіх курсів та відділень нашого ліцею! Впевнен, що Україна отримає гідне поповнення фахівців нової генерації, які здобуватимуть знання та навички за сучасними стандартами.

У цей день хочеться висловити щиру вдячність усім, хто присвятив своє життя нелегкій педагогічній та освітянській справі. Дорогі колеги, шановні викладачі та майстри виробничого навчання, саме завдяки вашій щоденній праці твориться майбутнє країни. Покладаюся на ваші мудрість, професіоналізм і терпіння. Вірю, що разом ми зможемо реалізувати непрості завдання, котрі стоять у складний воєнний час перед сучасною професійною освітою.

Від усієї душі бажаю всьому колективу мирного неба, добра, злагоди, задоволення від результатів своєї праці! Зичу, щоб кожен ваш день був сповнений радістю, щастям та теплом людської подяки за добрі справи. Миру й добра усім!

Слава Україні! Героям слава!

З повагою, директор Олександр ПАРАКА

 

 Zoom.

Тема: Посвята Першокурсників
Время: 2 сент. 2024 10:00 AM Киев

Войти Zoom Конференция
https://us02web.zoom.us/j/89489750425?pwd=GlohG9lpaAbqEbUE1fAGkVlNLjFbuW.1

Идентификатор конференции: 894 8975 0425
Код доступа: 884163

21 червня в Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбувся захист дипломних робіт з професії: «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; Слюсар-ремонтник».

Захід відбувався в режимі-онлайн за допомогою платформи ZOOM.

Вітаємо здобувачів освіти із успішним захистом!!!!

Адміністрація та педагогічний колектив ліцею щиро бажає нових професійних досягнень нашим випускникам, впевнені, ви знайдете себе в житті!

12 березня 2024 у Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбувся День відкритих дверей. Захід проходив у оnline-форматі та зібрав зацікавлених майбутніх абітурієнтів і їх батьків.

На зустрічі були присутні представник служби зайнятості Оксана ШЕВЧЕНКО, заступник начальника виробничого підрозділу Харківської вагонної дільниці філії Пасажирська компанія АТ “Українська залізниця” Марина ХАЙКІНА та педагогічні працівники закладу. Перед присутніми виступив директор ліцею Олександр ПАРАКА, заступник директора з навчально-виробничої роботи Тетяна БОГАТИРЧУК, викладач професійно-теретичної підготовки Вячеслав СІНЮКОВ, які розповіли про умови вступу та переваги навчання у ліцеї, надали відповіді на запитання, а також познайомили із роботою педагогічного колективу про навчання здобувачів освіти, яке організовано в режимі онлайн з використанням технологій дистанційного навчання.

23 лютого 2024 року у Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбулася поетапна кваліфікаційна атестація з професії:

Слюсар з ремонту рухомого складу; Машиніст електровоза,  група № 5 СРРС; МЕ та  в групі № 7 СРРС; ПМЕ: Слюсар з ремонту рухомого складу; Помічник машиніста електропоїзда.  

Захід відбувався в онлайн-режимі за допомогою платформи ZOOM. 

Усім здобувачам освіти  було присвоєно професійну кваліфікацію «Слюсар з ремонту рухомого складу 2 (1-2) – го розряду».

Здобувачі освіти дуальної форми навчання ХПЛЗТ, прийняли участь у навчально-пізнавальній зустрічі - організованої відділом підбору та професійного розвитку персоналу АТ «Українська залізниця», в рамках залучення та працевлаштування на виробничих підрозділах філії «Пасажирська компанія» АТ «Українська залізниця» на локаціях Центрального залізничного вокзалу міста Києва. Зустрілись з директором філії Олександрем Перцовським, який розповів про перспективи і тонкощі роботи у компанії та відповів на питання які з'явилися у учасників зустрічі про майбутню можливість працювати після закінчення ліцею.

   До уваги викладачів, батьків та здобувачів освіти !

 

Уміння правильно оцінити ситуацію та знати порядок дій є дуже важливим для кожної людини, а особливо – для працівників закладів освіти. Просимо всіх ознайомитися з діями та планом евакуації учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайної ситуації.

План увакуації учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайної ситуації

ДІЇ У РАЗІ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ

Основні заходи щодо запобігання можливого терористичного акту:

·         не торкайтеся у транспорті, житлових та громадських приміщеннях або на вулиці нічийних пакетів (сумок), не підпускайте до них інших. Повідомте про знахідку працівника поліції;

·         у присутності терористів не виказуйте своє невдоволення, утримайтеся від різких рухів, лементу  й стогонів;

·         при погрозі застосування терористами зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, якомога далі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів;

·         використайте будь-яку можливість для порятунку;

·         якщо відбувся вибух – вживайте заходів щодо недопущення пожежі та паніки, надайте домедичну допомогу постраждалим;

·         намагайтеся запам’ятати прикмети підозрілих людей і повідомте їх прибулим співробітникам спецслужб.

 

ДІЇ У РАЗІ ЗАХОПЛЕННЯ БУДІВЛІ

Якщо ви опинились у будинку (приміщенні,  території), захопленому терористами, але не були ними знайдені. 

·         зберігати спокій    та   намагатись   уникнути   контакту   з терористами;

·         якомога тихіше повідомити правоохоронні   органи   про терористичну атаку, а також про своє місцеперебування;

·         не палити;

·         не наближатися до дверей та вікон;

·         чітко виконувати інструкції та команди правоохоронців;

·         сховати свої документи та візитні картки.

 Пам’ятайте, що     одразу     після    вашого    повідомлення антитерористичними підрозділами буде вжито вичерпних  заходів  для збереження вашого життя та здоров’я.

 

ЕВАКУАЦІЯ З БУДІВЛІ

Евакуація з будівлі необхідна не лише під час пожежі, а й землетрусів, повеней та інших надзвичайних ситуацій, якщо будівля закладу освіти є небезпечною для людей, які там перебувають.

Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи визначають, що під час проведення евакуації та гасіння пожежі необхідно:

·         визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи та виходи до безпечної зони у найкоротший строк;

·         ліквідувати умови, які сприяють виникненню паніки. З цією метою працівникам закладів та установ не можна залишати дітей без нагляду з моменту виявлення пожежі та до її ліквідації;

·         евакуацію людей слід починати з приміщення, у якому виникла пожежа, і суміжних із ним приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння. Дітей молодшого віку і хворих слід евакуювати в першу чергу;

·         у зимовий час на розсуд осіб, які здійснюють евакуацію, діти старших вікових груп можуть заздалегідь одягтися або взяти теплий одяг із собою, а дітей молодшого віку слід виводити або виносити, загорнувши в ковдри або інші теплі речі;

·         ретельно перевірити всі приміщення, щоб унеможливити перебування у небезпечній зоні дітей;

·         виставляти пости безпеки на входах у будівлі, щоб унеможливити повернення дітей і працівників до будівлі, де виникла пожежа;

·         у разі гасіння слід намагатися у першу чергу забезпечити сприятливі умови для безпечної евакуації людей;

·          щоб запобігти поширенню вогню, диму, слід утримуватися від відчинення вікон і дверей, а також – від розбивання скла.

 

 Правила евакуації для дітей:

Не говори  –  щоб  чути  вчителя

Не біжи –  щоб не  постраждати  

Не штовхайся –  щоб не  постраждали інші  

Не повертайся – щоб залишатися  в безпеці

  Учнів також просять дотримуватися всіх вказівок педагогів та, у разі потреби, на прохання дорослих, допомогти іншим дітям евакуюватися. При прибутті до безпечної зони, не розходитися і залишатися разом із класом.

Правила евакуації для педагогів: 

·         Евакуація здійснюється за відповідним звуковим сигналом, який, у разі потреби, активує адміністрація або особа, яка виявила пожежу.

·         Нагадайте дітям про головну мету евакуації: їхня  безпека та правила евакуації: не говори. Не  біжи. Не штовхайся. Не  повертайся. 

·         Закрийте двері  та  вікна.

·         Візьміть з собою  аварійний набір, відро (може бути складним), сумку для швидкої допомоги. *

·         Перевірте безпечність маршруту для евакуації.

·         Під час евакуації радять об’єднувати два класи, й під час переміщення один  вчитель очолює колону, а інший завершує колону дітей двох класів. 

·         Допоможіть дітям з інвалідністю та маленьким дітям.

·         Евакуація здійснюється до певного визначеного місця (місце для кожного класу визначається під час тренувальних навчань і не змінюється).

·         Після прибуття на визначене місце, перевірте наявність усіх дітей за списком.

·         Залишайтеся зі своїм  класом і просіть учнів бути разом, бути усім класом разом, нікуди не розходитися.

·         Якщо небезпечні умови зникли, здійсніть  зворотну  евакуацію  назад  до  класів,  дотримуючись  тих самих  правил.

 

ДІЇ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД НАСИЛЬНИЦЬКОГО ВТОРГНЕННЯ ТА ЗАГРОЗИ МАСОВОГО НАСИЛЬСТВА

Періодично і в українських ПТНЗ виникають ситуації, у яких є загроза вторгнення або загроза масових насильницьких дій, де працівники закладу освіти ще можуть керувати ситуацією, хоча б частково, і повідомити про це силовим органам. 

Поради для керівництва ПТНЗ:

·         Якщо є змога – подайте знак тривоги, але це не повинна бути пожежна сигналізація. 

·         Слідкуйте за  ситуацією  і  переоцінюйте її. 

·          Будьте  готові    передати  командування поліції або іншим силовим органам.

·         Повідомте всіх, коли небезпека зникла.

·         Після інциденту повідомте про обставини учнів та батьків. 

Хочемо зазначити, що задля швидкого та оперативного розшуку злочинців, збереження таємниці слідства та інших моментів, варто  своє повідомлення для батьків та медіа узгодити з представниками силових структур.

Поради для працівників закладів освіти

·         Попередьте інших,  щоб вони негайно сховалися та забезпечили безпеку дітей.

·         Зберіть учнів  всередині безпечного приміщення, якомога далі  від  загрози.

·         Закрийте і замкніть двері ключем (за можливістю). Перемістіть  меблі,  щоб  заблокувати  доступ  від  загрози, за наявності та змоги.

·         У разі загрози стрілянини, всі мають швидко лягти на підлогу і за можливості накритися меблями, щоб не бути мішенню.

·         Вимкніть світло та всі пристрої, які можуть його подати.

·         Вимкніть усі пристрої, що видають звуки: мобільні  телефони, радіоприймачі тощо.  

·         Зберігайте тишу. 

·         Тримайтеся якомога далі  від  дверей  і  вікон. 

·         Залишайтеся спокійними, заспокоюйте тих, хто нервує. 

Поради для Зздобувачів освіти

·         Пам’ятайте про правила: не говори. Не біжи. Не штовхайся. Не  повертайся.

·         Виконуйте вказівки працівників закладу освіти.

·         Зберігайте спокій та тишу.

·         Якщо є потреба, допоможіть заблокувати  двері  меблями.   

·         Головне: сховатися, впасти  та  накритися.

 

ДІЇ У РАЗІ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ (СТРІЛЬБА, ВИБУХИ)

·         лягти на підлогу обличчям вниз,  поклавши  руки  долонями  на потилицю;

·         чітко виконувати  команди  співробітників  антитерористичного підрозділу уникаючи різких рухів.

 

ДІЇ У РАЗІ ПЕРЕСТРІЛКИ

Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує наступні рекомендації у разі перестрілки: 

·         якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж ляжте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам’ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам’ятайте, що автомобіль – не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне – вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під’їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки;

·         проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливості повідомте про інцидент співробітників поліції;

·         якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку, – укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливість рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під’їзді, далі від вікон.

 

ДІЇ У РАЗІ ЗАХОПЛЕННЯ ТРАНСПОРТУ

Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує порядок дій у разі захоплення транспорту:

·         якщо ви знаходитеся в захопленому літаку, автобусі – не привертайте до себе уваги терористів. Огляньте салон, визначте місця можливого укриття на випадок стрілянини;

·         заспокойтеся, спробуйте відволіктися від того, що відбувається, 

·         зніміть ювелірні прикраси;

·         не дивіться в очі терористам, не пересувайтеся по салону та не відкривайте сумки без їхнього дозволу;

·         не реагуйте на провокаційну або зухвалу поведінку;

·         жінкам у мініспідницях бажано прикрити ноги;

·         якщо представники влади почнуть спробу штурму, – лягайте на підлогу між кріслами й залишайтеся там до закінчення штурму;

·         після звільнення – негайно залиште літак (автобус), тому що не виключена можливість його замінування терористами й вибуху парів бензину.

 

ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЖЕРТВОЮ ТЕЛЕФОННОГО ТЕРОРИСТА

·         подзвоніть з іншого телефону (іншого мобільного чи від сусідів) оператору телефонного зв’язку (мобільного чи стаціонарного) і скажіть причину дзвінка, своє прізвище, адресу та номер свого телефону;

·         намагайтеся затягнути розмову та записати її на диктофон чи дайте послухати свідкам (сусідам);

·         одночасно, з розмовою і записом на диктофон, друга людина дзвонить з іншого телефону на вузол зв`язку, а потім у поліцію за телефоном 102 для термінового затримання того, хто телефонував;

·         напишіть заяву начальнику відділення поліції, на території якого ви проживаєте, для прийняття необхідних заходів;

·         поліція, за запитом на вузол зв`язку, отримає номер телефону, адресу, прізвище того, хто дзвонив, і буде вживати необхідних заходів.

 

ДІЇ У РАЗІ ПОЖЕЖІ

·         негайно повідомити про це за телефоном до найближчого пожежно-рятувального підрозділу (при цьому слід чітко назвати географічне місце об’єкта, місце виникнення пожежі, а також свою посаду та прізвище);

·         залучити систему оповіщення людей про пожежу; розпочати самому і залучити інших осіб до евакуації людей з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації;

·         сповістити про пожежу керівника закладу та установи або особу, що його заміщує;

·         організувати зустріч пожежно-рятувальних підрозділів, вжити заходів щодо гасіння пожежі наявними в закладі та установі засобами пожежогасіння.

Керівник закладу та установи або особа, яка його заміщує, що прибув на місце пожежі, зобов’язаний:

·         перевірити, чи повідомлено пожежно-рятувальний підрозділ про виникнення пожежі;

·         здійснювати керівництво евакуацією людей та гасінням пожежі до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів. У разі загрози для життя людей негайно організувати їх рятування, використовуючи для цього всі наявні сили та засоби;

·         організувати перевірку наявності всіх учасників навчально-виховного процесу, евакуйованих з будівлі, за списками та журналами обліку навчальних занять;

·         виділити для зустрічі пожежно-рятувальних підрозділів особу, яка добре знає розміщення під’їзних шляхів та вододжерел;

·         перевірити включення в роботу системи протипожежного захисту;

·         вилучити з небезпечної зони всіх працівників та інших осіб, не зайнятих евакуацією людей та ліквідацією пожежі;

·         у разі потреби викликати до місця пожежі медичну та інші служби;

·         припинити всі роботи, не пов’язані з заходами щодо ліквідації пожежі;

·         організувати відключення мереж електро- і газопостачання, систем вентиляції та кондиціонування повітря і здійснення інших заходів, що сприяють запобіганню поширенню пожежі;

·         організувати евакуацію матеріальних цінностей із небезпечної зони, визначити місця їх складування і забезпечити в разі потреби їх охорону;

·         інформувати керівника пожежно-рятувального підрозділу про наявність людей у будівлі.

У кожному закладі та установі наказом чи інструкцією встановлюється протипожежний режим, що містить порядок дій у разі виникнення пожежі: порядок і спосіб оповіщення учасників освітнього процесу, послідовність їх евакуації, виклику пожежно-рятувальних підрозділів, зупинки технологічного та навчального устаткування, вимкнення електроустановок, ліфтів, застосування засобів пожежогасіння тощо з урахуванням особливостей будівлі, її планування, розташування тощо.

 

ЩО ПОВИНЕН РОБИТИ КОЖЕН ГРОМАДЯНИН У ВИПАДКУ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ ТА ЯКІ ПРАВА ВІН МАЄ У СФЕРІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

У статті 21 Кодексу  цивільного  захисту  України зазначається, що громадяни України зобов’язані:

1) дотримуватися правил поведінки, безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях;

2) дотримуватися заходів безпеки у побуті та повсякденній трудовій діяльності, не допускати порушень виробничої та технологічної дисципліни, вимог екологічної безпеки, охорони праці, що можуть призвести до надзвичайної ситуації;

3) вивчати способи захисту від надзвичайних ситуацій та дій у разі їх виникнення, надання домедичної допомоги постраждалим, правила користування засобами захисту;

4) повідомляти службі екстреної допомоги населенню про виникнення надзвичайних ситуацій;

5) у разі виникнення надзвичайної ситуації до прибуття аварійно-рятувальних підрозділів вживати заходів для рятування населення і майна;

6) дотримуватися протиепідемічного, протиепізоотичного (епізоотія – інфекційні хвороби тварин) та протиепіфітотичного (епіфітотія-інфекційні хвороби рослин) режимів, режимів радіаційного захисту;

7) виконувати правила пожежної безпеки, забезпечувати будівлі, які їм належать на праві приватної власності, первинними засобами пожежогасіння, навчати дітей обережного поводження з вогнем.


 Адміністрація та колектив Харківського професійного ліцея!

Вітає викладача Вячеслава БІЛОПОЛЬСЬКОГО який посів друге місце  у  веб-фестивалю освітнього відеоконтента «Road Skills-2023»

План дій у разі радіаційної аварії на АЕС у вашому регіоні

  1. Почувши сигнал тривоги, що сповіщає про надзвичайну ситуацію, негайно увімкніть радіо, телевізор або інтернет і прослухайте повідомлення. Цю інформацію ДСНС, армія, поліція чи місцеві органи управління мають повідомити на офіційних сторінках їх сайтів чи соцмереж або в офіційних каналах у Viber, Facebook чи Telegram.
  2. Існує велика ймовірність того, що в зоні ураження зовсім не працюватиме інтернет та засоби звʼязку, буде відсутнє електропостачання. Тому заздалегідь подбайте про наявність радіоприймача з живленням від батарейок. Це може бути єдиним засобом звʼязку в надзвичайній ситуації.
  3. Якщо у вашій місцевості розміщена АЕС і на ній сталася аварія, залишайтеся в приміщенні або негайно зайдіть у нього, якщо ви на вулиці. Найкраще – в укриття або підвал. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівлі, тому треба триматися якнайдалі від стін і даху.
  4. Швидко надягніть респіратор або ватно-марлеву пов’язку; якщо їх немає, прикрийте ніс і рот рушником, хусткою або шарфом.
  5. Закрийте та заблокуйте всі вікна, двері та вентиляційні отвори в приміщенні та не підходьте до них без нагальної потреби; вимкніть кондиціонер та обігрівачі.
  6. Заздалегідь подбайте про запас води в герметичних ємностях так, щоб вистачило на кілька днів. Загорніть продукти в плівку та покладіть у холодильник або шафу.
  7. Стежте за подальшими повідомленнями від ДСНС, армії, поліції чи місцевих органів управління. Вони сповістять про необхідність йодної профілактики, евакуацію та правила безпеки.
  8. Корисні застосунки для інформування про надзвичайні ситуації: “Тривога” (розробник – Мінцифри), “єТривога” (розроблений українськими IT-волонтерами в Польщі), “Київ Цифровий” (тільки для мешканців столиці)
  9. Проведіть йодопрофілактику.

Що робити, якщо під час радіаційної аварії вам потрібно буде вийти з укриття?

  1. Покидати укриття можна лише після офіційного дозволу ДСНС, органів виконавчої влади чи інших офіційних установ.
  2. Користуйтеся респіратором, надягніть максимально закритий та щільний одяг, плащ, гумове взуття та рукавички.
  3. Не роздягайтеся на вулиці, не сідайте на землю, не купайтеся у відкритих водоймах, не збирайте гриби чи лісові ягоди, не паліть.
  4. Після повернення додому зніміть верхній шар одягу. Це може усунути до 90% радіоактивного забруднення й зменшить час, протягом якого ви перебуваєте під впливом радіації. Щоб запобігти розсіюванню радіоактивного пилу, будьте дуже обережні, знімаючи одяг, намагайтесь уникнути контакту шкіри з забрудненим одягом. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер та тримайте його подалі від людей та домашніх тварин.
  5. Якщо є можливість, проведіть дезактивацію, виконавши ті ж дії, як при проведенні дезактивації в разі ядерного вибуху.
  6. Одягніть чистий, максимально закритий та щільний одяг.

Як безпечно харчуватися та пити воду під час радіаційної аварії чи після ядерної атаки?

  1. Безпечною для вживання є їжа, яка не контактувала з радіоактивними речовинами: їжа в герметичних контейнерах (банках, пляшках, коробках тощо) та їжа в холодильнику або морозильній камері.
  2. Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою ганчіркою або чистим рушником. Також перед використанням протріть столи та посуд вологою ганчіркою або чистим рушником. Витріть миски й килимки для домашніх тварин.
  3. Ганчірʼя, яким ви очищували посуд та поверхні, покладіть у пакет чи пластикову коробку, яка герметично закривається. Бажано наклеїти на них етикетку з попередженням про радіацію й зберігати в місці, не доступному для дітей чи домашніх тварин.
  4. Не збирайте й не вживайте їжу зі свого саду, городу чи ту, що перебувала на вулиці, поки не отримаєте офіційне повідомлення, що це безпечно.
  5. Лише бутильована вода є безпечною для вживання, поки не буде проведена перевірка водопровідної води на забруднення. Кип’ятіння не позбавляє від радіоактивних речовин. Ви повинні мати воду в пляшках, якою запаслись заздалегідь. ДСНС чи органи виконавчої влади повідомлять про безпеку водопровідної води.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ - ХАРКІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

23  травня 2023, 15:00 Часовий пояс: Europe/Kiev Контактна інформація для зустрічі у Google Meet Посилання на відеозустріч: https://meet.google.com/pzv-crgr-pdr


31.03.2023 року в рамках  освітнього процесу з  метою протидії інформаційній війні, яку веде російська федерація в межах повномасштабної війни проти України,    здобувачі освіти 1 та 2 курсу мали змогу в форматі Zoom-конференції зустрітись із співробітником Департаменту кіберполіції та обговорити проєкт "МРІЯ", що поєднав кіберполіцію та волонтерів у протидії російським окупантам в медіа-просторі,  попередження дезінформації та зменшення впливу антиукраїнської пропаганди на суспільство, а також для покращення медіа-грамотності населення"


24 лютого 2023 року у Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту  відбулася поетапна кваліфікаційна атестація з професії : 

Слюсар з ремонту рухомого складу; Машиніст електровоза,  група № 2 СРРС; МЕ та  в групі № 3 СРРС; ПМЕ: Слюсар з ремонту рухомого складу; Помічник машиніста електропоїзда.  

Проходження виробничої практики відбувалася на базі   Комунального підприємства «Жовтневе трамвайне депо» яку нажаль, довелося проходити дистанційно. Але наші здобувачі освіти мали змогу ознайомилися та навчитися:

раціонально організовувати та ефективно використовувати робоче місце;

дотримуватися норм технологічного процесу;

не допускати браку у роботі;

знати і виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці і навколишнього середовища, дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

безпечні прийоми роботи та основи техніки безпеки та протипожежної безпеки;

найменування слюсарного інструменту, який застосовує слюсар;

найменування та маркування матеріалів які обробляє слюсар;

принцип роботи рухомого складу, який ремонтує;

призначення і правила застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв та середньої складності контрольно-вимірювальних інструментів;

види і призначення промивальних і змащувальних рідин; 

правила зчеплення i розчеплення трамвайних вагонів.

 

Захід відбувався в онлайн-режимі за допомогою платформиZOOM.

Усім здобувачам освіти  було присвоєно професійну кваліфікацію «Слюсар з ремонту рухомого складу 2 (1-2) – го розряду».

 

          З 22 по 24 лютого у Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту  відбувався захист дипломних робіт з професій: «Слюсар з ремонту рухомого складу; Машиніст електровоза»; «Слюсар з ремонту рухомого складу; Машиніст тепловоза» та «Слюсар з ремонту рухомого складу; Помічник машиніста електропоїзда».

Захід відбувався в онлайн-режимі за допомогою платформи ZOOM.

Державна кваліфікаційна комісія була задоволена різноманіттям задач і широким спектром сучасних технологій що застосовували здобувачі освіти.

 

        Адміністрація та педагогічний колектив ліцею щиро бажає випускникам професійних досягнень, натхнення у роботі, мирного неба та добробуту.

Download
Синергія кіберполіції України та волонтерів для протидії російським окупантам у медіапросторі
Кіберполіція МРІЯ Проєкт ( з QR-кодами).
Adobe Acrobat Document 1.6 MB

                                                                      УВАГА!

Робота прийомної комісії ліцею розпочинається з 01 лютого 2023 року.                                                                     БЕЗ ЗНО ТА ІСПИТІВ

 

З 21.11.2022р. по 25.11.2022р. у Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту приводився «тиждень з охорони праці та ЦЗ».

 

              (ОНЛАЙН для здобувачів освіти і точно для працівників ліцею.)

 

Основною метою та завданнями були:

- проведено ряд форм профілактично-профілактичної роботи серед учасників навчально-виховного процесу через:

· розповсюдження пам’яток щодо правил безпеки під час знаходження підозрілих предметів, пакунків, боєприпасів.

· виставка-конкурс стенгазет, малюків та електронних плакатів на тему: «Дії населення при виникненні надзвичайної ситуації різного характеру»

- роз’яснення основних понять про надзвичайні ситуації, оповіщення про надзвичайну тривалість; дій за попереджувальним сигналом «Увага всім!» і мовному веденню були проведені:

· зайнятість з педагогічним колективом по підготовці до екстреної евакуації;

· проведення екстрених ситуацій;

· година обговорення на тему: «Увага – терористичний акт. Ваші дії» - класні керівники та майстри груп.

- проведено роз’яснення здобувачам освіти та персоналу ліцею теоретичних знань та практичних навичок щодо дій в умовах екстремальних ситуацій:

· виставка засобів першої медичної допомоги; 

· виставка літератури з питань цивільного захисту;

· виховна година на тему: «Евакуація – цей повинен знати кожун» з переглядом документального фільму про евакуацію населення - викладачем захисту України. На сайті ліцею.

· виховна година на тему: «Домашня перша допомога» з демонстрацією перев'язувального матеріалу - викладачем захисту України .

· проведено практичне заняття на тему: «Надання само- та взаємодопомоги у разі поранень, кровотеч, проривів, опіків, удушення чадним газом тощо» - викладачем захисту України.

- оформлення та розвиток у здобувачів освіти, працівників високих морально-психологічних якостей; розуміння цінності власного життя і здоров'я були проведені:

· різні інструкції з техніки безпеки, пожежної безпеки, електробезпеки та правила поводження в НС;

· лекція на тему: «Нормативно – правова база з ОП.»;

Проведення в ХПЛЗТ тижня з ОП та ЦЗ сприяло удосконаленню педагогічним колективом та здобувачами освіти теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій, навченості надання першої медичної допомоги потерпілим у разі потреби, готовності учнів діяти за сигналами оповідання ЦЗ, користуючись колективним та індивідуальним. захисту.

Підсумками проведеного тижня з ОП та ЦЗє:

• переглянуті Плани дій при надднівних ситуаціях, реагування на дивічайні ситуації та інші документи з питань цивільного захисту училища;

• проведені інструктажі по учнем онлайн за правилами безпечного поводження під час надзвичайних ситуацій;

 


Download
Антинаркотична брошура QR.pdf
Adobe Acrobat Document 4.4 MB

 До уваги здобувачів освіти та батьків з 01 вересня 2022 року Харківський професійний ліцей залізничного транспорту починає працювати дистанційно!


З 27 червня по 29 червня у Харківському професійному ліцеї залізничного  транспорту відбувався захист дипломних робіт з професій:

1. Провідник пасажирського вагона

2. Слюсар з ремонту рухомого складу; Оглядач-ремонтник вагонів

3. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; Слюсар-ремонтник. Цікаві доповіді переростали у аргументовані дискусії, кожен здобувач освіти довів, що має честь отримати диплом кваліфікованого робітника.

Вітаємо здобувачів освіти з успішним захистом дипломних робіт та бажаємо подальших успіхів у професійній діяльності!

 До уваги здобувачів освіти та батьків з 12 квітня 2022 року Харківський професійний ліцей залізничного транспорту починає працювати дистанційно!

Шановні колеги, випускники минулих років, а також усі бажаючі прийняти участь у урочистих заходах з нагоди 150 річчя нашого навчального закладу!

Адміністрація ХПЛЗТ Повідомляє

У зв`язку з складним епідемілоггічним станом внаслідок COVID-19

Адміністрація ліцею вимушена перенести святкові заходи.

Інформація що до проведення заходів з нагоди 150 річчя ліцею буде розміщена на сайте додатково за місяць до проведення.

 


Харківському професійному ліцею залізничного транспорту –150 років!

Все почалося у далекому 1871 році.

В місті Харкові на базі Паровозних майстерень і вагоноремонтного заводу відкривається школа для підготовки другорядних техніків залізничної служби – один з перших навчальних закладів професійної освіти.  Саме з цієї події веде відлік наш навчальний заклад.

Мінялися часи, змінилася епоха, але навчальний заклад не змінював свій профіль. Він і зараз готує для країни кваліфікованих спеціалістів робітничих професій: «Слюсар з ремонту рухомого складу», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Слюсар-ремонтник», «Машиніст тепловоза», «Машиніст електровоза», «Помічник машиніста електропоїзда», «Оглядач-ремонтник вагонів», «Провідник пасажирського вагона».

 Адміністрація ліцею та педагогічний колектив розуміють, що спеціалісти саме цих професій так необхідні на ринку праці України і нашого міста.

Приємно, що підприємства Харкова та Південної залізниці підтримують ліцей: дають здобувачам освіти можливість для проходження виробничої практики та надають робочі місця по закінченні навчального закладу. Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та Науково-методичний центр у Харківській області проводять заходи, спрямовані на удосконалення професійної майстерності – тренінги, майстер-класи, стажування.

Харківський професійний ліцей залізничного транспорту  входить до складу асоціації Державних закладів професійно-технічної освіти України залізничного транспорту.

Адміністрація ліцею щиро вітає колег, здобувачів освіти та випускників минулих років зі святом! Ми любимо свій ліцей. Ми пишаємося своїми випускниками. Ми впевнені, що наш навчальний заклад ще багато років буде готувати висококваліфікованих робітників для України.

 



І (відбірковий) етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» з компетенції

«Експлуатація та обслуговування залізничного транспорту»

24 листопада 2021 року на базі Харківського професійного ліцею залізничного транспорту відбувся І (відбірковий) етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» з компетенції «Експлуатація та обслуговування залізничного транспорту».

Вітання від Президента України передав заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – начальник управління науки, вищої, професійної освіти та кадрового забезпечення Володимир ІГНАТЬЄВ. Щирі слова підтримки та побажання найвищих результатів учасники Конкурсу отримали від директора ХПЛЗТ Олександра Парака

Конкурсне завдання складалося тільки з практичної роботи.

У Конкурсі взяли участь здобувачі професійної освіти . Учасники Конкурсу продемонстрували професійні знання, навички та вміння з даної компетенції.

Цього року до складу журі, традиційно, увійшли експерти, досвідчені фахівці робітничої професії та представники управління залізниці.

За результатами конкурсу перемогу отримала здобувач професійної освіти ХПЛЗТ Гончарук Олексій який представлятиме Харківську область на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine».

Конкурсантів нагородили сертифікатами та дипломами І, ІІ, ІІІ ступеня Департаменту науки і освіти Харківської ОДА та пам’ятними подарунками.